fbpx

Fill out the form below to get your quote for a modern surgery operation at best affordable prices!

  before-after
  before-after

    Mide Botoksu Operasyonu
    Hakkında Merak Ettikleriniz

    Mide botoksu, endoskopik yöntemler ile midenin belirli bölgelerine ‘’botilinum toksini’ enjekte edilmesi işlemidir. Nispeten yeni sayılabilecek kilo verme yöntemlerinden bir tanesidir. Bu yöntem ile mide kaslarının kasılması sınırlandırılarak mide boşalma süresi gecikir ve hastada iştah kaybı meydana gelir. Böylelikle kilo kaybı sağlanmış olur.

    Mide botoksu bir ameliyat değildir. Bu yüzden kilo vermek isteyen her bireye uygulanabilir. Ancak hasta seçimi önemlidir.

    • Diyet ve spor gibi yöntemlerle kilo veremeyenler için uygun bir yöntemdir.
    • Vücut kitle endeksi 40’ın üzerinde olan ve obezite cerrahisi ile başarı elde edebilecek olan hastalarda mide botoksunun faydası kısıtlı kalacağı için önerilmez.
    • Mide botoksu yaptıracak olan hastaları vücut kitle endeksi 40’ın altında olmalıdır. Genel olarak vücut kitle endeksi 27 ile 35 arasında olan, 10-20 kilo fazlalığı bulunan ve diyet, egzersiz ile kilo vermekte zorlanan bireylere uygulanır. Kısaca fazla kiloları bulunan ancak ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur.
    Mide botoksu dahil olmak üzere hiçbir yöntem kilo verme garantisi sunmaz. Mide motoksunun mucizevi etkilerinin olduğunu belirtmek yanlıştır. Mide botoksunun iştah azaltıcı etkisi bulunmaktadır. Bu sayede de iştahınız azaldığında dolaylı olarak kilo probleminize yardımcı olur.
    Mide botoksu, mide botoks enjeksiyonunun ağız yolu ve endeskop yardımı ile yapılan ağrısız bir işlemdir. Mide botoksu uygulanması sırasında anestezi ihtiyacı duyulmaz ve bu işlem obezite tedavisinde uygulanan diğer işlemler gibi cerrahi bir operasyon olarak kabul edilmez. Bu da uygulamayı tehlikesiz ve güvenli bir hale getirir. Mide botoksu 15 dakikalık bir işlem ile uygulanır. Cerrahi bir müdahale olmamasından dolayı hastaların vücutlarında kesi açılmaz. Ağız yolu ile uygulanan hafif bir yöntemdir. İşlem tamamlandığında hasta birkaç saat gözetim altında tutulmasının ardından taburcu edilir.

    Mide botoksu uygulaması gerçekleştirildikten 2-3 gün içerisinde acıkma hissiyatında azalma meydana gelir. Hasta 2 haftalık süreden sonra ise kilo vermeye başlar. Uygulama sonrası hastanın kilosunun %10-15 kadarını 3-6 ay süre zarfında vermesi beklenir. Verilen kilo; yaş, metabolizma hızı, egzersiz sıklığı ve yapılan diyete göre farklılık gösterebilir.

    Mide botoksu işlemi midenin düz kaslarına yönelik uygulanır. Sinir hücreleri ile bağırsak hareketlerine bir etkisi bulunmaz. Dolayısıyla bağırsak tembelliğini arttırıcı bir etkisi yoktur. Mide botoksu sonrasında size özel hazırlayacağımız diyette, bağırsakların çalışmasına yönelik gıdaların diyete eklenmesi ile bağırsak tembelliğinde düzelme de görülebilir.

    Son yıllarda popülaritesini günden güne arttıran, Türkiye’de en sık uygulanan zayıflama tekniklerinin başında yer alan mide botoksu için fiyatlar hastanın durumuna göre farklılık gösterebilmektedir. Güncel fiyatlarımızı ve diğer bütün detayları iletişim sayfamızdan bizlere ulaşarak öğrenebilirsiniz.

    Türkiye, sağlık turizmi ile tercih edilen ülkelerin başında geliyor. Daha çok estetik ameliyatları için tercih edilen Türkiye, birçok yönden hastalar için avantaj sağlıyor. Yurt dışında devlet hastanelerinin kalitesinin düşük; özel hastanelerinin ise çok pahalı olması Batılı turistlerin ameliyat olmak için Türkiye’yi tercih etmelerinin baş sebebi.

    Bunun yanında :

    • Cerrahların başarı ve deneyim düzeyleri
    • Uygun tedavi maliyetleri
     Kaliteli ve her şey dahil hastaneler
    • VIP transfer imkanları
    • Türkiye’nin baş döndürücü güzelliği
    • Türkiye’de tatil fırsatı
    • Tercüman hizmetleri
    • Konaklama, yemek ve diğer olanaklar

    Ameliyat için Türkiye’nin tercih edilme sebepleri arasında yer alıyor.

    BİR BAKIŞTA
    Mide Botoksu Operasyonu
    Ameliyat Süresi 1 saat
    İşe Geri Dönme Aynı gün
    Hastanede Yatış Aynı gün taburcu
    Duş Alma Dilediğiniz zaman
    Mobilite 1 saat dinlenme sonrası
    Bandaj Gerekmez
    Spor Salonunda Aktivite 1 hafta sonra
    Cinsel Aktivite Dilediğiniz zaman
    Uyuma Pozisyonu 1 hafta sırtüstü
    Tam İyileşme 1-2 gün
    Araç Sürebilme 1 gün sonra
    Hasta Yorumları
    Sağladığımız Hizmetler
    VIP Transfer

    Steril ve VIP araçlarımızla ihtiyacınız olan tüm şehir içi transferlerinizi güvence altına alıyoruz.

    Çevirmen Desteği

    Çok dilli çevirmenlerimizle, sizlere kendi dilinizde hizmet sağlayarak iletişim sorununu ortadan kaldırıyoruz.

    Konaklama

    Konforu ön planda tutarak tedavi süresince konaklamanızı 4-5 yıldızlı seçkin otellerde güvenle sağlıyoruz.

    7/24 Destek

    Tıbbi danışmanlarımız size rehberlik etmek için operasyon öncesi ve sonrasında sizinle 7/24 iletişim halinde kalıyorlar.

    veya
    Formu Hemen Doldurun
    Ücretsiz Online Randevunuzu
    Şimdi Planlayın!